Rubriky:

Biatlon

Česká biatlonová esa zůstala mimo hru! Zlaté hody se těžko zopakují

22. srpna 2019 08:18 - Raubiči

Vrcholná akce biatlonového léta je tu. Ale bez účasti nejlepších českých závodníků. Reprezentace se pro tyto dny rozdělila. Část závodníků vyrazila na světový šampionát na kolečkových lyžích v běloruském Raubiči (23. - 25. srpna), zbytek včetně hvězd týmu zamířil za přípravou do Pokljuky, resp. Anterselvy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Mikrobusy se celkem 18 hodin přepravovala česká výprava na MS do běloruského střediska u Minsku.

Českou seniorskou sestavu tvoří Ludmila Horká, Lucie Charvátová, Anna Tkadlecová, Adam Václavík, Milan Žemlička. K tomu junioři...

Program MS
Pátek 23. 8. – supersprinty (kvalifikace od 9:40, finále: junioři – 14:10, juniorky – 14:40, muži – 16 :10, ženy 16:40)
Sobota 24. 8. – sprinty (junioři – 9:45, juniorky – 12:15, muži – 15:00, ženy – 17:00)
Neděle 25. 8. – stíhací závody (junioři – 10:15, juniorky – 12:15, muži – 14:45, ženy – 16:30)
Závody dospělých vysílá ČT Sport.

Český výběr čítající celkem 16 sportovců, bude obhajovat 13 medailí z MS 2018 ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě. Trio Krčmář, Moravec, Krupčík tehdy dokonale ovládlo sprint. Vítková i Moravec byli zlatí ve stíhačce...

Češi se na domácí půdě chtěli vytáhnout. Letos je situace poněkud odlišná. „Mistrovství světa na kolečkových lyžích vnímáme jako možnost rozbít tréninkové stereotypy, protože letní příprava je opravdu hodně dlouhá," říká pro biatlon.cz trenér seniorské části týmu Aleš Ligaun.

Česká nominace na MS:
Ženy – Ludmila Horká, Lucie Charvátová, Anna Tkadlecová
Muži – Adam Václavík, Milan Žemlička
Juniorky – Natálie Jurčová, Klára Polednová, Eliška Svobodová, Petra Suchá, Tereza Voborníková
Junioři – Vítězslav Hornig, Josef Kabrda, Petr Kánský, Mikulíš Karlík, Jonáš Mareček, Tomáš Mikyska

Se svěřenci má za sebou stovky kilometrů a dlouhé hodiny na cestě do Běloruska. „Trochu jsme s tím počítali, protože kontrola zbraní při výjezdu mimo EU je tak trochu nekonečná. Na hranici mezi Polskem a Běloruskem jsme strávili dobré tři hodiny. Sportovci měli alespoň příležitost se protáhnout."

Na rozdíl od předchozích let schází v programu MS závody smíšených štafet, které byly nahrazeny supersprinty. Zůstávají klasické sprinty a stíhací závody.

Na konci prázdnin se v Letohradu uskuteční český letní šampionát!

vap, Sport.cz

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.