Bývalý biatlonový šampion zemřel ve 49 letech

Oslo

V 49 letech zemřel trojnásobný olympijský vítěz v biatlonu Nor Halvard Hanevold. Informovala o tom norská média s odkazem na jeho rodinu. O příčinách úmrtí bývalé biatlonové hvězdy není nic známo.

Halvard Hanevold

Hanevold vyhrál na olympijských hrách v Naganu vytrvalostní závod, další zlaté medaile přidal v Salt Lake City a Vancouveru ve štafetách. K tomu získal pod pěti kruhy ještě dvě stříbra a jen bronz. Startoval na pěti olympiádách.

Na mistrovství světa vybojoval pět zlatých, sedm stříbrných a čtyři bronzové medaile. Největšího úspěchu dosáhl v roce 2003 v Chanty-Mansijsku, kde ovládl vytrvalostní závod. Ve sprintu tehdy skončil čtvrtý za Zdeňkem Vítkem. Ve Světovém poháru si Hanevold připsal devět individuálních vítězství, dalších 24 triumfů slavil s norským týmem.

Kariéru ukončil až ve 40 letech. U biatlonu zůstal jako televizní expert.