Rubriky:

Biatlon

Český biatlonový matador truchlí nad smrtí dávného rivala. Vzpomíná na krásné drama

5. září 2019 10:44 - Praha

Vybavily se mu vzpomínky na dnes už mrtvého rivala. Michal Šlesingr s ním zažil neskutečně krásné drama s fantastickou tečkou. V roce 2008 vyhrál v Holmenkollenu, Pouhých pět sekund za ním finišoval Nor Halvard Hanevold, jehož nečekané úmrtí v těchto dnech zasáhlí biatlonový svět.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Trojnásobný olympijský vítěz opustil tento svět v úterý ve svém domě v Askeru. V pouhých devětačtyřiceti. Smutnou událost potvrdila jeho rodina. Ale vše je tak trochu záhadou. Příčiny smrti nejsou známé.

„Byl jsi jeden z největších, a tak se na tebe bude vzpomínat. Odpočívej v pokoji, Halvarde. A ať tvoje rodina najde dost síly a lásky, aby překonala těžké časy," napsal na sítě Šlesingr.

Hanevold se mu zapisoval do mysli vlastně od dětství. „Jako malý jsem mu fandil u televize," připomněl Šlesingr, který se ve svých šestatřiceti právě chystá na svoji poslední sezonu.

Se zesnulým Norem, manželem kanadské biatlonistky Sandry Keithové a otcem dvou dětí, trávil pak několik sezon ve Světovém poháru. I proto, že Seveřan závodil až do svých čtyřiceti. „Byl tam, když jsem v roce 2008 v Holmenkollenu vybojoval v závodě s hromadným startem svůj jediný individuální triumf. Byla čest sdílet s ním tento moment na pódiu," připomněl Šlesingr.

Nor se po závodní kariéře biatlonu věnoval i po kariéře, zůstal u něj coby televizní expert. „Budu si pamatovat jeho laskavý úsměv, který nikdy neopustil biatlonovou rodinu ani poté, co skončil se závoděním," napsal též Šlesingr.

vap, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon