Rubriky:

Biatlon

Dahlmeierová mění specializaci! Chce startovat na MS v běhu do vrchu

2. října 2019 17:16 - Mnichov

Sedminásobná mistryně světa a dvojnásobná olympijská vítězka Laura Dahlmeierová po květnovém ukončení biatlonové kariéry bez sportu dlouho nevydržela. Šestadvacetiletá Němka se představí v polovině listopadu na mistrovství světa v běhu do vrchu na dlouhé trati v Argentině.

 

Český biatlon, Petr Slavík

"Šíleně se na to těším. Je to pro mě něco úplně jiného," uvedla Dahlmeierová ke své nominaci. "V létě jsem měla docela dost času na běhání i výběhu v horách. K tomu jsem absolvovala i dva závody," řekla vítězka 20 závodů Světového poháru v biatlonu.

Hvězdná biatlonistka Dahlmeierová se loučí

V červnu vyhrála závod Zugspitz Basetrail XL do Garmisch-Partenkirchenu dlouhý 38,7 km a díky tomu se kvalifikovala na světový šampionát ve Villa la Angostura. Tam ji čeká 41,5 km s převýšením 2184 metrů. "Nemám stejně ambice jako v biatlonu, kdy jsem se vždycky snažila vyhrát. Tady mi jde hlavně o zážitky," uvedl Dahlmeierová.

ČTK

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.