Biatlon smutní! Zemřel olympijský medailista, jehož kariéru ukončil dopingový skandál

4. října 2019 13:44 - Vídeň/Praha

Rakousko oplakává svého prvního olympijského biatlonového medailistu v historii. Ve věku 52 let zemřel po dlouhé nemoci Wolfgang Perner, bývalý špičkový závodník a majitel bronzu ve sprintu na 10 km ze ZOH 2002 v Salt Lake City. Zanechal po sobě ženu a dvě děti.

 

Twitter

Rodák ze Schladmingu startoval na čtyřech zimních olympijských hrách, jeho největším úspěchem byl bronz ze ZOH v Salt Lake City, kde doběhl za legendárním Olem Einarem Björndalenem z Norska a Němcem Svenem Fischerem. O čtyři roky později v Turíně však italská policie našla při razii na pokojích několika rakouských sportovců injekční stříkačky a přístroje na krevní transfuzi a Perner byl spolu s krajanem Wolfgangem Rottmannem obviněn z užití dopingu a vyřazen z reprezentace.

Ačkoli všechny dopingové testy zmíněné dvojice byly v Turíně negativní, od MOV vyfasovala doživotní zákaz startu na olympijských hrách. Perner pak krátce nato ukončil v 38 letech kariéru, Rottmann ho později následoval.

mm, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.