Rubriky:

Biatlon

Živě

Biatlon smutní! Zemřel olympijský medailista, jehož kariéru ukončil dopingový skandál

4. října 2019 13:44 - Vídeň/Praha

Rakousko oplakává svého prvního olympijského biatlonového medailistu v historii. Ve věku 52 let zemřel po dlouhé nemoci Wolfgang Perner, bývalý špičkový závodník a majitel bronzu ve sprintu na 10 km ze ZOH 2002 v Salt Lake City. Zanechal po sobě ženu a dvě děti.

 

Twitter

Rodák ze Schladmingu startoval na čtyřech zimních olympijských hrách, jeho největším úspěchem byl bronz ze ZOH v Salt Lake City, kde doběhl za legendárním Olem Einarem Björndalenem z Norska a Němcem Svenem Fischerem. O čtyři roky později v Turíně však italská policie našla při razii na pokojích několika rakouských sportovců injekční stříkačky a přístroje na krevní transfuzi a Perner byl spolu s krajanem Wolfgangem Rottmannem obviněn z užití dopingu a vyřazen z reprezentace.

Ačkoli všechny dopingové testy zmíněné dvojice byly v Turíně negativní, od MOV vyfasovala doživotní zákaz startu na olympijských hrách. Perner pak krátce nato ukončil v 38 letech kariéru, Rottmann ho později následoval.

mm, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.