Rubriky:

Biatlon

Kdo zaplatí milionové ztráty? Stát, slíbil biatlonistům premiér Babiš

3. března 2020 14:38

Obrat o sto osmdesát stupňů! Český stát už počítá s tím, že bude kompenzovat ztráty vzniklé zákazem účasti diváků na Světovém poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě. Novinářům to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj už o záležitosti jednal šéf organizátorů závodů Jiří Hamza s ministrem školství Robertem Plagou (ANO).

 

Vlastimil Vacek, Právo

Bezpečnostní rada státu v pondělí rozhodla o zákazu účasti diváků kvůli riziku šíření nového typu koronaviru. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) ještě týž den po jednání vlády řekl, že stát o finanční kompenzaci neuvažuje.

"Je to vyšší moc, rozhodnutí státu podle zákona o ochraně veřejného zdraví," uvedl. Premiér se dnes ale vyjádřil opačně. "Počítáme s tím, že stát bude kompenzovat tyhle ztráty," řekl.

Biatlon v úplném tichu? Smutný příběh, říká Hamza. Kdo zaplatí desítky milionů? Stát se brání

Babiš dnes řekl, že rozhodnutí o zákazu diváků na Světovém poháru přijala Bezpečností rada státu na základě doporučení hlavní hygieničky Evy Gottvaldové a náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly. Rada podle něj bude ve středu rozhodovat o tom, jak se kvůli koronaviru postaví k dalším masovým akcím.

Fourcade kritizuje rozhodnutí o Novém Městě. Přijdeme o nejlepší atmosféru na světě, lituje Bö

Mezinárodní biatlonová unie IBU v reakci na vládní rozhodnutí uvedla, že je škoda, že se novoměstské závody pojedou bez tradiční kulisy.

"Po čtyři dny ji vytváří přes sto tisíc fanoušků, což ze závodů dělá jedinečný zážitek pro sportovce. Jak ale IBU deklarovala, respektujeme a podporujeme všechna rozhodnutí národních autorit týkajících se opatření proti šíření koronaviru," stojí v prohlášení IBU.


mm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon