Rubriky:

Biatlon

OBRAZEM: Soukalová se v pátek třináctého vdala!

13. května 2016 15:36 - Panenský Týnec
(Aktualizováno: 13. května 2016 20:00)

Biatlonová kráska už není volná! Gabriela Soukalová se v pátek vdala. Po dvouleté známosti si vzala badmintonistu Petra Koukala. Do příští sezóny vstoupí pod jménem svého manžela. Koukalová už při nedávném vyhlášení ankety Biatlonista roku naznačila zásadní změny ve svém životě. Uvedla, že po příští olympiádě v roce 2018 počítá i s dítětem.

 

Ondřej Kaftan

Za svatební den si s Koukalem možná překvapivě vybrali pátek třináctého. Navíc v květnu, kdy se kvůli pověrám sňatky většinou neplánují. Obřad, který se jim povedlo před veřejností utajit, se konal v nedostavěném gotickém chrámu v Panenském Týnci a hostina v nedalekém Zichoveckém pivovaru.

Pověr se nezalekli

Termín svatby i dějiště se dařilo před širší veřejností tajit. "Není to žádné impulzivní rozhodnutí, svatbu jsme připravovali několik měsíců. Přátelům jsme nic netajili, naštěstí máme kolem sebe lidi, kteří umí udržet tajemství. Termín jsme vybrali tak, aby vyhovoval našim sportovním kalendářům a nezalekli jsme se ani pověr, které se váží ke květnu nebo k pátku třináctého," uvedli novomanželé v tiskové zprávě.

S badmintonistou se Soukalová poprvé na veřejnosti objevila v létě 2014. Od té doby byli spolu k vidění pravidelně.

Svatba se uskutečnila rok poté, co Koukal požádal Soukalovou o ruku. "Bylo to romantické překvapení na Žižkovské věži v Praze. Jeden z nejhezčích večerů v mém životě. Celý Světový pohár jsem tak jezdila jako zasnoubená slečna. Možná i proto se mi tak dařilo," uvedla už paní Koukalová, která ovládla celkové pořadí SP jako druhá Češka.

Svatebčanů se na obřadu sešlo 120. Dostali stylizovanou pozvánku, na které bylo pouze jméno nevěsty. První písmeno v jejím příjmení pak bylo přelepeno proužkem papírku. Po jeho odtržení zmizelo "S" a ze jména Soukalová se stalo Koukalová.

Obřad se konal v nedostavěném gotickém chrámu v Panenském Týnci. "Chtěli jsme neformálnější styl svatby, žádné přezdobené prostory ani výrazné dekorace a pětichodová menu. Ve stejném stylu jsme zvolili i oblečení," řekla Koukalová.

Šestadvacetileté nevěstě připravila šaty její kamarádka Beata Rajská, o čtyři roky starší ženich měl anglický oblek. "Díky naší profesi nosíme nejčastěji sportovní oblečení, ale na slavnostní události se rádi hodíme do gala. Ani nechtějte vědět, jak dlouho se Gábina na svatbu upravovala. Mile mě ale překvapila, že to nakonec stihla," žertoval Koukal.

Pomohou malému Péťovi

Svatební dary novomanželé oželeli. Svatebčany a přátele požádali, ať společně s nimi raději pomohou někomu, kdo neměl v životě takové štěstí.

"Rozhodli jsme se vyhlásit sbírku na malého Péťu a jeho maminku, kteří při vážné autonehodě přišli o tatínka a sami si z ní odnesli trvalé následky. Péťa skončil na vozíku, a proto potřebují upravit byt, koupit speciální pomůcky pro handicapované a hlavně další finance na náklady spojené s rehabilitací," řekl Koukal. "Na svatbu jsme mohli pozvat jen omezený počet přátel, ale věříme, že naši známí i fanoušci oslaví náš velký den spolu s námi a také přispějí na Konto Bariéry," uvedla biatlonistka.

Místo své svatební cesty prozradit nechtějí. Vzhledem ke sportovním povinnostem nebudou líbánky dlouhé. Koukal se připravuje již na své třetí olympijské hry, jeho žena trénuje na novou sezónu.

"Přírůstek do rodiny nečekáme, všechno má svůj čas. Člověk někdy osudu neporučí, ale já už mám do závodění opět velkou chuť. Dalším sportovním cílem jsou olympijské hry 2018 v Koreji," uvedla dvojnásobná stříbrná medailistka z OH v Soči, která má i kompletní sadu medailí z mistrovství světa v čele s loňským zlatem ze smíšené štafety.

Životní plány ale biatlonistka přece jen více nastínila v týdnu při vyhlášení ankety. "Hrozně nerada plánuju na moc let dopředu, ale mám takovou vyhlídku, že bych chtěla závodit do olympiády a pak možná mít rodinu. Případně se pak k biatlonu vrátit, když mi bude chybět a zjistím, že si nedovedu představit život bez sportu," uvedla.

Koukal je dlouhodobě nejlepším českým badmintonistou. Před šesti lety úspěšně bojoval s rakovinou varlat. Před pár dny si zřejmě zajistil start na OH v Riu. Momentálně je v redukovaném pořadí prvním náhradníkem, ale kalkuluje s tím, že někdo z hráčů před ním nebude nominován.

vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon