Rubriky:

Biatlon

Změna! Po šokujícím triumfu dostane šanci vedle Koukalové a spol. hvězda budoucnosti

12. prosince 2016 08:50 - Praha

Je označována za biatlonovou hvězdu budoucnosti. Možná ne tak vzdálené. Více se může ukázat už tento týden v Novém Městě na Moravě. I Markéta Davidová se objevuje v české nominaci pro pokračování Světového poháru na žhavé domácí půdě.

 

Český biatlon, Petr Slavík

Devatenáctiletá závodnice sice patří do juniorské kategorie, ale zkraje téhle sezóny porazila dospělé konkurentky. Vskutku šokující nástup... V norském Beitostölenu poprvé jela IBU Cup, druhou biatlonovou ligu, a ve sprinterském závodě zvítězila.

Pro 3. kolo SP v Novém Městě náš tým doplní dvě nové tváře: Markéta Davidová a Lukáš Kristejn.

Zveřejnil(a) Český biatlon dne 11. prosinec 2016

Excelentně běhá, střelba ji nezrazuje. Alespoň tedy ne v klíčových okamžicích závodu, v němž zazářila. „Nemůžu tomu uvěřit, snad jsem si to musela někde zkrátit. Když jsem jela ze střelnice po stojce, tak jsem měla strašnou radost z toho, že mám nulu. Bylo to moje malé vítězství. Chtěla bych začít střílet dobře stabilně, protože je to pořád nahoru a dolů. Se zbraní se ještě nekamarádíme," citoval ji web rozhlas.cz po úspěchu v Norsku.

V tu chvíli se jí start ve SP mohl jevit vzdáleně. A nejen jí. Ale teď už jej bere jako realitu.

„Láká mě to, ale radši bych si v IBU Cupu zajela ještě nějaká hezká umístění, aby se potvrdilo, že to nebyla náhoda. To by mi asi udělalo větší radost," říkala ještě po výhře v Norsku závodnice v poli známá pod přezdívkou Makula.

Nové Město za odměnu

Teď se nově proti předešlému dílu SP v Pokljuce objevuje v nominaci. I proto, že v IBU Cupu si i nadále z českých žen počíná nejlépe.

Lukáš Kristejn je v druhém seriálu nejvýše z českých mužů a Nové Město ho také nemine. „Podává v IBU Cupu nejstabilnější výkony, svoji šanci si zasloužil, stejně jako ji dostali Adam Václavík a Tomáš Krupčík. Mám radost, že oba ji využili dobře. První jmenovaný se dvakrát kvalifikoval do stíhačky, druhý si v ní dokonce sáhl na body. Věřím, že stejně dobře naloží se svým startem ve Světovém poháru i Lukáš Kristejn," říká šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář pro biatlon.cz.

Davidová dostává Nové Město a start po boku Koukalové a spol. za odměnu. „Od Markéty vůbec nic nečekáme, nebude svázána žádným tlakem. Bude mít pouze příležitost si vyzkoušet, jak vypadá velký biatlon," zdůrazňuje Rybář.

Cíle pro tuto sezónu má talentovaná závodnice z Janova nad Nisou a studentka Zemědělské univerzity jinde: juniorské mistrovství světa a juniorské mistrovství Evropy. Druhá z akcí se shodou okolností uskuteční na přelomu ledna a února právě ve Vysočina Areně. V IBU Cupu jí patří třetí příčka za německými sestrami Nadine a Karolin Horchlerovými.

Jessica Jislová, Tomáš Krupčík a Adam Václavík se pro změnu přidají k béčku a budou startovat ve třetím kole IBU Cupu v rakouském Obertilliachu 16. a 17. prosince.

Český tým zamíří do Nového Města už dnes večer, první trénink ve Vysočina Areně čeká reprezentanty v úterý odpoledne (ženy) a v podvečer (muži). Můžou rozšířit sbírku úspěchů v téhle sezóně, případně přidat i nějaké další překvapení, o jaké se postarala Eva Puskarčíková.

Tady exkluzivní video z dnešní Evčiny grandiozní jízdy...máte tam všechno...slzičky štěstí, pódium, které už v přímém přenosu nebylo, i bezprostřední popis emocí ihned po skončení tiskovky;)

Zveřejnil(a) Český biatlon dne 10. prosinec 2016

Nominace na třetí díl SP v Novém Městě na Moravě
Muži:
Michal Krčmář
Lukáš Kristejn
Ondřej Moravec
Jaroslav Soukup
Michal Šlesingr
Ženy:
Markéta Davidová
Lucie Charvátová
Gabriela Koukalová
Eva Puskarčíková
Veronika Vítková
vap, Sport.cz

Zrušit