Rubriky:

Biatlon

Popularita Gabči letí do kosmických výšin, říká šéf českého biatlonu. Kolik si Koukalová na MS vydělala?

20. února 2017 07:02 - Hochfilzen

Díky svým parádním výsledkům na biatlonovém mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu si přijde i na slušné peníze. Gabriela Koukalová po kompletní medailové sbírce a čtvrtému místu na odměnách od Českého svazu biatlonu a obvyklých prémiích mezinárodní unie IBU v rámci Světového poháru vydělala téměř 1,4 miliónu korun před zdaněním.

 

Leonhard Foeger, Reuters

Na základě odměňovacího řádu českého svazu dostane i se štafetou a smíšenou štafetou 378 750 korun. Částka může být zdvojnásobena příspěvkem svazových sponzorů, další peníze Koukalová dostane od svých reklamních partnerů.

V rámci odměn IBU za výsledky v SP si Koukalová v Hochfilzenu vydělala 37 tisíc eur, v přepočtu milión korun. Stříbrný z vytrvalostního závodu a dvakrát pátý Ondřej Moravec dostal 18 tisíc eur (486 tisíc korun) a od svazu 163 750 korun.

"Gabča je určitě jedno z nejžádanějších zboží na českém reklamním trhu a podle toho se vše odvíjí. Její popularita už letí do kosmických výšin, je to megahvězda napříč obory," tvrdí Jiří Hamza, šéf českého biatlonu a manažer Koukalové.

Sedmadvacetiletá biatlonistka má osobní partnery a zároveň sponzory svazu. Hamza její příjmy z reklam nespecifikoval. "V rámci českého reklamního trhu musí patřit k těm nejlépe placeným. Jsou to milióny, ne statisíce," řekl jen.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Biatlon