Rubriky:

Biatlon

Vítková musela v Koreji do nemocnice. Ale v Evropě už chce zase závodit

6. března 2017 10:42 - Pchjongčchang

To byl tedy nepovedený výlet! Proklatě daleko! Bez výraznějšího výsledku. A ještě se zastávkou v nemocnici. Biatlonistka Veronika Vítková skončila po sobotním stíhacím závodu Světového poháru v Pchjongčchangu v nemocnici. Špatně se jí dýchalo a brnělo ji celé tělo. Jenže vše se otočilo k lepšímu. Dokonce natolik, že po přesunu do Evropy chce hned dál závodit. V pátek jsou na pořadu sprinty předposledního dílu SP ve finském Kontiolahti.

 

Leonhard Foeger, Reuters

Vítková vyrazila na trať stíhacího závodu z 53. příčky po sprintu a po třech střelbách odstoupila. "Strašně špatně se mi dýchalo a poté, co mě odvedli do buňky, tak se to začalo ještě horšit," líčila Vítková na svém facebookovém profilu. Brnělo ji tělo, přišly další problémy. Musela učinit zkušenost se zdravotnickým zařízením v dějišti příštích zimních her.

Stejne tak, jak se mi letos nedari v zavodech, tak se mi nedari ani davat pravidelne prispevky. Po nevydarenem MS jsem...

Zveřejnil(a) Veronika Vítková dne 5. březen 2017

"Celá jsem se třásla, tak jsem byla odvezena do nemocnice. Když mi dodali lehce kyslíku, bylo hned lépe. Krev byla také v pořádku, tak mě pustili zpět na hotel."

Trojnásobná medailistka z mistrovství světa a olympiády ze smíšených štafet se necítila v budoucím dějišti olympiády dobře už po příletu. "Zřejmě jsem byla zničená po zdlouhavé cestě," zmínila třicetihodinový přesun z Evropy. "Výsledkem bylo 53. místo ve sprintu a nedokončená stíhačka, takže velké zklamáni," uvedla Vítková.

Do nakonec třetí štafety vítězka jednoho individuálního závodu SP nenastoupila. Teď už se však cítí dobře. "Jen jsem unavená. Spolu s týmem se dnes přesunu do Kontiolahti a po konzultaci s naším lékařem snad budu v pátek plně připravena se postavit opět na start sprintu a vše bude veselejší," doufá osmadvacetiletá Vítková, že se jí povede vylepšit dojem z nepříliš povedené sezóny.

Ženy českého biatlonu jsou úspěšné i jako team – gratulujeme k bronzové medaili ve štafetě!

Zveřejnil(a) Samsung Česko a Slovensko dne 5. březen 2017

Komerční sdělení - Bronzová štafeta biatlonistek v Pchjongčchangu

vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.