Medailistka z vrcholných biatlonových akcí měla na ZOH pozitivní test

Salcburk

Slovinská biatlonistka Teja Gregorinová měla na olympijských hrách ve Vancouveru před sedmi lety pozitivní dopingový test. Zpětná kontrola odhalila v jejím vzorku B přítomnost zakázané metabolické látky. Mezinárodní olympijský výbor s ní zahájí řízení v listopadu, zatím má Gregorinová od Mezinárodní biatlonové unie provizorní zákaz startu.

Ilustrační snímek.

Dnes sedmatřicetiletá biatlonistka se ve Vancouveru třikrát umístila v první desítce, jejím nejlepším individuálním výsledkem byla pátá příčka v závodě s hromadným startem. O čtyři roky později v Soči získala bronz ve stíhačce, kromě toho má i dvě stříbra ze světových šampionátů.