Rubriky:

Biatlon

Potvrzeno! Koukalová začátek sezóny nestihne. Ohrožena je i její účast na olympiádě

26. října 2017 16:50 - Jablonec nad Nisou

Chmurné předpovědi se naplnily! Biatlonistka Gabriela Koukalová potvrdila, že kvůli potížím s lýtkovými svaly nestihne začátek sezóny. Od června nemůže trénovat naplno, nyní se poprvé zapojí do přípravy s reprezentací a odletí za ní do Finska. Českému rozhlasu Koukalová řekla, že její účast na únorových olympijských hrách zůstává ohrožena.

 

Český biatlon, Petr Slavík

"Je mi jasné, že nestihnu úplně začátek sezóny, ale pořád moje myšlenky směřují směrem k olympiádě. Doufám, že budu schopná se tam předvést ve formě," řekla Radiožurnálu úřadující mistryně světa ve sprintu a druhá žena minulého ročníku Světového poháru, v němž získala dva malé křišťálové glóby.

Sedmadvacetiletá Koukalová v létě pět týdnů netrénovala vůbec a pak měla vlastní režim uzpůsobený tomu, co jí zdraví dovolí. Tak to zůstane i na sněhu ve finském středisku Imatra. "Pravdou je, že vlastně tréninkový výpadek není velký, ale v tuhle chvíli spíš gigantický. Jsem sama zvědavá, jestli se budu ještě schopná zmátořit," přiznala.

"Když budu upřímná, tak určitě může být ohrožena moje účast na olympiádě. V tuhle chvíli ale není nic jasné, ale já stále věřím," dodala vítězka Světového poháru z předminulé sezóny. Příčinou bolestí v lýtkových svalech byly přetížené achilovky.

Sezóna začne biatlonistům za měsíc 26. listopadu ve švédském Östersundu. Nejprve se pojede smíšená štafeta, naplno se závodní kolotoč rozjede o tři dny později.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Biatlon