Rubriky:

Biatlon

Zkusí šušn! Biatlonisté jdou do boje, v akci talent i závodnice, která se opět rve o naplnění snu

23. listopadu 2017 08:50 - Praha

První ostrá biatlonová bitva sezóny je tady. Zatím jen druhá liga. Ale s řadou borců, kteří už nakoukli i do té první. A česká sestava u toho při startu IBU Cupu ode dneška do neděle v norském Sjusjoenu nechybí. Začíná se sprinty na 10 resp. 7,5 km.

 

Český biatlon, Petr Slavík

Že vám je jméno Sjusjoen jaksi povědomé? Není divu. Místo je dobře známé účastníkům závodu série Ski Classics Birkebeinerrennet na trase z Reny do Lillehammeru. U nás mu novou dimenzi dodal trojnásobný vítěz vytrvaleckého závodu Stanislav Řezáč, když zmožený předlouhou tratí statečně zápolil s odpovědí na dotazy televizního štábu: „Zkusit šušn," pronesl ke svým taktickým záměrům a hláška i celý rozhovor obletěly svět.

Dnes před polednem zkusí šušn a svoji formu i devítka českých reprezentantů. Největší naděje nejen v dnešních závodech? Markéta Davidová, která loni v úvodu sezóny v Beitostölenu vyhrála jeden ze závodů IBU Cupu. Veronika Zvařičová po nehodě opět bojuje o svůj olympijský sen. Adam Václavík může ukázat, že ani zlomená noha během přípravy nezastaví jeho vzestup. A k premiéře v IBU Cupu vyběhne Milan Žemlička, juniorský mistr Evropy z Nového Města na Moravě. V sobotu se jede další sprint, v neděli týmové soutěže.

České ambice? „Nechodíme se zúčastnit. Umístění do 20. příčky a lépe budou určitě znamenat spokojenost. Bodované pozice představují standard, na který by holky měly mít. Vše za tím vidím jako zklamání," nastiňuje pro biatlon.cz plány trenér žen Marián Málek.

V dobrý vstup do sezóny věř i kouč mužů Marek Lejsek. „První závod bude specifický i účastí mnoha borců ze Světového poháru. Proto moc o konkrétních umístěních mluvit nechci. Vím, že probojovat se do první patnáctky bude hodně těžké."

Počasí na severu prochází ráznými proměnami. „Ještě v úterý bylo krásně, jasno a teplota klesla na některých místech až na -18°C," hlásil Málek. Jenže záhy přišla bílá tma, oteplení a dnes srážky a vítr.

Ve Sjusjoenu se už naplno závodilo minulý víkend. V exhibici na úplný úvod sezóny vyhrál Francouz Martin Fourcade. Největší esa ve SP startují až v neděli, v Östersundu se začíná štafetovými boji i s českými sestavami.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon