Vítková se rvala až do padnutí, skončila šestnáctá. Opět vyhrála reprezentantka Slovenska

Annecy

Na elitní desítku to v Annecy Češkám nestačilo. Aktuální domácí jednička Veronika Vítková se v pokračování Světového poháru v biatlonu ve sprintu na 7,5 km rvala až do padnutí v cíli a bylo z toho šestnácté místo. Po triumfu v sobotní stíhačce si druhé vítězství v sezóně připsala slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová, která o více než půl minuty porazila obhájkyni triumfu v seriálu Lauru Dahlmeierovou. Německá biatlonistka poprvé v této sezóně skončila na bedně.

Veronika Vítková při sprintu v Annecy

Jak si vedly další Češky? Střelecky bezchybná Jessica Jislová skončila na životním 24. místě, o dvě příčky za ní byla Eva Puskarčíková, bodovala i 35. Markéta Davidová. Obě musely shodně na dvě trestná kola. Hluboko v poli poražených skončily 69. Veronika Zvařičová a 82. Lucie Charvátová.

Vítková chybovala pouze jednou vleže. Tentokrát ale měla až pětadvacátý běžecký čas, takže na Kuzminovou ztratila zhruba minutu a půl. A zaostala za elitní desítkou. V sobotní stíhačce ale může bojovat o lepší pozice, na sedmou Ukrajinku Valj Semerenkovou ztrácí 25 sekund.

Dvojnásobná olympijská vítězka Kuzminová byla bezchybná na střelnici a excelovala také na trati. Měla nejlepší běžecký čas, konkurovat jí dokázala jen bývalá běžkyně na lyžích Denise Herrmannová z Německa. Královnu minulé sezóny Dahlmeierovou předčila Kuzminová na trati o více než dvacet sekund, další sekundy získala díky rychlejší střelbě. Třetí dnes skončila rovněž bezchybná Vita Semerenková z Ukrajiny.

V pátek je v Annecy na programu sprint mužů.