Český biatlonista se vytáhl. Jediná chyba ho připravila o stupně, hlásí se do boje o olympiádu

Obertilliach

Náznak lepších časů? Vydařený předkrm před dnešním pokračováním elitní série? Biatlonista Ondřej Hošek skončil pátý v závodě na 20 km v Obertilliachu v rámci IBU Cupu. Je to nejlepší výsledek českého muže v tomto ročníku „druholigového“ seriálu.

Ilustrační snímek.

Dvaadvacetiletý Hošek ještě při minulých dvou závodech v Lenzerheide končil až ve čtvrté desítce. Teď zaznamenal posun, který by mu mohl pomoci v boji o místo ve SP, kde se jeho krajanům příliš nevede. Možná i o post v olympijské nominaci.

Při vytrvalostním závodě v Obertilliachu udělal jedinou chybu při střelbě, bez ní a bez následné trestné minuty by mu patřilo druhé místo. Za třetí příčkou, kterou obsadil Ukrajinec Volodymyr Sjemakov, zaostal necelých sedm sekund. Za vítězným Norem Vetlem Sjaastadem Christiansenem byl 1:40,3 min. Druhý skončil Michael Rösch reprezentující Belgii.

Jaroslav Soukup obsadil 22. místo, o 11 míst za ním skončil Milan Žemlička, 36. byl Lukáš Kristejn a 46. Matěj Krupčík.

V ženském závodě na 15 km skončila 59. Lea Johanidesová, o místo za ní Anna Tkadlecová a 71. Ludmila Horká. Vyhrála Polka Monika Hojniszová