Rubriky:

Biatlon

Roste biatlonistům nový trumf? Ke stříbru chyběl centimetr, říká kouč po životním závodě

15. prosince 2017 18:20 - Praha

Českým biatlonistům se v závodech Světového poháru výsledkově nedaří. Ani v šestém individuálním startu se nevešli do nejlepší dvacítky. Na bídný úvod už doplatil Jaroslav Soukup, který byl po druhém podniku v rakouském Hochfilzenu přeřazen do B-týmu. A právě v něm se možná blýská na lepší časy. Ve čtvrtek skončil pátý ve vytrvalostním závodě na 20 km v Obertilliachu Ondřej Hošek. Jeho umístění přitom mohlo být ještě lepší.

 

Český biatlon, Petr Slavík

„Ke stříbru mu scházel pouze jeden centimetr," přiblížil pro biatlon.cz trenér rezervního družstva Marek Lejsek kolik chybělo k medaili. Hošek se jediné chyby dopustil na závěrečné čtvrté střelbě. Od bronzu ho dělilo necelých sedm sekund. Kdyby nechyboval, nepřičítala by se mu trestná minuta.

„Ondrův výkon byl opravdu hodně vyzrálý, a to mě těší, protože mezi muži závodí teprve druhým rokem," zmínil Lejsek, že jeho svěřenec stále patří mezi reprezentační nováčky. „Přitom na trati běžel na úrovni Jardy Soukupa," srovnával trenér výkon dvaadvacetiletého borce s pětatřicetiletým matadorem. Hošek předvedl 29. nejrychlejší čas ze všech 114 závodníků.

Hoškův výsledek je nejen jeho kariérním maximem, ale také se jedná o nejlepší umístění českého biatlonisty v individuálních závodech IBU Cupu v této sezóně. „Ondra se zařadil mezi opory týmu. Nejenže pravidelně boduje, ale také poctivě sbírá body do Poháru národů. Vždy patří mezi tři nejlepší v našem týmu," upozorňuje Lejsek na potenciál nejmladšího člena reprezentačního béčka.

Své umístění může Hošek vylepšit už o víkendu. IBU Cup pokračuje v rakouském Obertilliachu sobotním sprintem na 10 km. V neděli jsou na programu štafety.

vat, Sport.cz

Zrušit