Biatlonová mánie může pokračovat. Na mistrovství světa už to zase Čechům cinklo!

Otepää

Potvrzeno, český biatlon se nemusí budoucnosti obávat. Medailové žně z velkých akcí nejspíš jen tak neskončí. Dorostenecká štafeta ve složení Vítězslav Hornig, Tomáš Mikyska a Mikuláš Karlík získala na juniorském mistrovství světa v biatlonu stříbrné medaile. Závod na 3x7,5 kilometru v estonském Otepää suverénně vyhráli Rusové, česká trojice za nimi zaostala o dvě a půl minuty.

Český biatlon si připsal další mezinárodní úspěch. Stříbro z mistrovství světa dorostenců (ilustrační foto).

Ve větru a mrazu měli mladí Češi nejlepší střelbu ve startovním poli. Jako jediní z čela závodu nemuseli na trestné kolo a sedmkrát dobíjeli. Dorostenky Petra Suchá, Karolína Dusilová a Tereza Voborníková obsadily ve štafetě pátou příčku, vyhrály Švédky.

Mistrovství světa juniorů v biatlonu v Otepää (Estonsko)
Dorostenci
Štafeta (3x7,5 km)
1. Rusko (Taštiměrov, Vjuchin, Pěrvušin) 1:04:51,1 (2 trest. okruhy + 8 dobíjení)
2. ČR (Hornig, Mikyska, Karlík) –2:30,0 (0+7)
3. Norsko –3:04,5 (2+11).