Střet obrů! V kleci se potkají monstra, která mají přes 300 kilo

26. listopadu 2018 09:53 - Praha

Ojedinělého zápasu se dočkají fanoušci MMA v polské organizaci KSW. V příštím roce se proti sobě postaví dva hromotluci. Na jedné straně kulturista a herec Martyn Ford, který váží 140 kilo. Proti němu do klece nastoupí Sajad Gharibi, který váží 178 kilo! Nevšední zápas, který zaujme i ty, kteří se o tento sport extra nezajímají.

 

facebook: Sajad Gharibi

„Miloval jsem téměř všechny formy bojových umění. Klec je pro mne výjimečnou příležitostí, nemůžu se dočkat," citoval Fordovo vyjádření server spotmebro.com.

Ford nemá žádné profesionální zkušenosti z bojových umění, v MMA ho čeká první zápas, nyní se připravuje, aby vydržel hlavně s dechem.

Martyn Ford vstoupí do MMA, v kleci bude bojovat 140 kilo živé váhy.

Třiatřicetiletý sportovec se věnuje tréninku MMA dva roky. Holá hlava, tetování, nadprůměrná postava. Pro mnohé noční můra, kterou by mohli potkat v oktagonu.

Jenže odvážlivec se našel. Angličan pozná v kleci sílu íránského obra, který má zkušenosti z wrestlingu a vzhledem ke své postavě je velmi populární na internetu.

„Íránský Hulk" nemá zkušenosti z MMA, jenže je natolik nepřehlédnutelnou postavou, na kterou budou fanoušci slyšet. MMA je sportem, který je velmi náročný, ale fanoušci chtějí vidět také "cirkus", a to střet těchto obrů nabídne. I kdyby měl trvat jen pár sekund.

Zápas Forda a Gharibiho ještě nemá stanovené datum, ale měl by se uskutečnit začátkem, případně na jaře příštího roku.

lik, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.