Živě

Bytyqi je dál šampionkou WBC, s Vargasovou z Mexika remizovala

6. dubna 2019 21:55 - Ústí nad Labem
(Aktualizováno: 7. dubna 2019 00:22)

Fabiana Bytyqi je i nadále držitelkou pásu mistryně světa v boxu organizace WBC v lehké minimuší váhové kategorii. Ve vyprodaném Sportcentru Sluneta v Ústí nad Labem jí k udržení titulu stačila remíza v duelu s Maríou Soledad Vargasovou z Mexika a v profiringu zůstává i po patnáctém zápase neporažená.

 

Facebook: Fabiána Bytyqi

"Čekala jsem, že to bude nejtěžší zápas v kariéře, a potvrdilo se to. Mexičanky jsou opravdu tvrdé a každý její úder byl fakt silový. Musela jsem si pohlídat, aby nebyly čisté," řekla Bytyqi po duelu, který rozhodčí obodovali 97:96, 93:98 a 95:95.

Už nyní je velice pravděpodobné, že dojde k odvetě. Krátce po utkání potvrdili zájem o ni zástupci obou boxerek. "Mám z toho smíšené pocity. Pás mám, ale je to remíza. Odvetu budu určitě chtít. Musím zapracovat na chybách, které jsme dělala, připravit se lépe a utkáme se ještě jednou. Až pak si to budu moct sama u sebe uzavřít," podotkla Bytyqi.

Vargasová byla od první minuty útočnější a českou boxerku svou aktivitou lehce zaskočila. "Nečekala jsem, že v téhle síle vydrží deset kol. Myslela jsem si, že třeba po čtvrtém odpadne. Chvílemi sice odpadala, ale síla v úderech byla pořád stejná. Nešlo si říct: 'Dobře, povolím si, nechám jí vybouchat'. To nešlo ani náhodou," uvedla třiadvacetiletá Bytyqi.

Ve skvělé atmosféře jí hodně pomohl útočný závěr, ve kterém se snažila soupeřku zatlačit. "Podpora byla skvělá, bylo to něco neuvěřitelného. Poslední kolo jsem potřebovala urvat, aby to vypadalo dobře i na oko. Měli jsme průběžné informace, takže jsem věděla, že na body asi nevyhraju a bude to spíš remíza," dodala Bytyqi.

Šour uhájil pás českého šampiona těžké váhy

V hlavním zápase galavečera Boxing Live porazil jasně na body Pavel Šour vyzyvatele Tomáše Šálka a uhájil pás českého šampiona těžké váhy. V souboji zkušenosti a mládí připravil Šour o šestnáct let mladšímu sokovi první porážku v profiringu.

Ve třetím titulovém duelu večera se Turek Ali Eren Demirezen stal evropským šampionem WBO těžké váhy.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.