Růžový panter zvládl ruskou výzvu. Kozma ale neskončil bez šrámu

4. května 2019 14:55 - Praha

Nastoupil v růžových brýlích, tak jak se sluší na Růžového pantera. Po zápase si je mohl opět nasadit. Zápasník MMA David Kozma svoji premiéru v ruské organizaci RCC zvládl a připsal si sedmou výhru v řadě. Domácí Alexej Shurkevič z Omsku odešel poražen, tak rozhodli bodoví rozhodčí v Jekatěrinburgu.

 

Oktagon MMA

Kozma, to jsou takedowny, zpracovávání soupeřů na zemi. V prvním kole se pokusil o strh v poslední minutě, ale Rus mu vstal, jinak se začátek bitvy odehrával v postoji. Shurkveič hrozil koleny, Kozma kopy na přední nohu.

Ve druhé části měl český zápasník navrch, hlavně výpady přední rukou zanechaly stopy ve tváři Rusa, který si šel odpočinout a tvář měl od krve.

David Kozma před zápasem RCC

Sport.cz

Bez tržné rány nebyl ani Kozma, který s přibývajícím časem posledního kola měl více a více roztržené obočí od přesných úderů soupeře. Český zápasník se pokoušel o strhy, ale ty mu nevycházely podle představ, v poslední minutě figthu ale jeden čistý doručil. Došlo i na pověstné lotky, ale zápas ani jeden neukončil.

Rozhodnout museli bodoví rozhodčí. A došlo na českou radost. „Je to tam," vypálil hned ze sebe Kozma do televizní kamery.

https://www.facebook.com/marek.loncak/posts/10219592124895085

„Počítám, že to nebude jednoduchý. Když hodím soupeře na zem, rozhodčí mě budou stavět. Budou mě chtít dávat do postoje, soupeř je domácí a postojář, budu se s tím muset vypořádat," nechal se slyšet šampion stáje OKTAGON MMA pár dnů před odletem do Ruska. Měl pravdu.

lik, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.