Legendy proti sobě! Vyprodá bitva století největší českou arenu?

16. května 2019 12:48 - Praha

Dlouho se mluvilo o tom, že tento zápas je ve vzduchu, že si ho fanoušci přejí. Stane se, legendy poměří síly. Do klece se v O2 areně 9. listopadu proti sobě postaví Karlos Vémola a Attila Végh. Organizace OKTAGON MMA tento duel nazvala zápasem století. První píše českou historii MMA, druhý slovenskou. Vzhledem k dějinnému spojení má duel o to větší náboj. Do oktagonu nastoupí první Čech v UFC na jedné straně a šampion Bellatoru na straně druhé.

 

OKTAGON MMA

„Vzhledem k unikátnímu charakteru akce půjde o exkluzivní událost a poptávka po vstupenkách je již teď enormní. Fanoušci, kteří si o tento zápas sami řekli, se mohou těšit na skvělou show, jak už je u OKTAGONu zvykem. Produkce i bojovníci do toho dají všechno. Zápas století tomu neříkáme náhodou," věří síle zápasu promotér Ondřej Novotný.

Pokud bude tento hlavní duel galavečera doplněn o další atraktivní fighty, je reálná šance, že O2 arena bude poprvé v historii vyprodaná jen na MMA. Záleží na uspořádání celé akce, ale návštěva by se mohla pohybovat okolo 18 tisíc fanoušků pod jednou střechou.

Karlos Terminátor Vémola vyřídil Prince

Sport.cz

Dvě legendy a dva národy ve sportu, který nabírá na obrátkách. Oba zápasníky spojuje více věcí - zažili úspěch, zápasili v prestižních světových organizacích, jsou populární a fanoušci je chtějí vidět nastoupit proti sobě. Takto namíchaný koktejl dává předpoklad, že o zápas bude enormní zájem. Proč je tedy nepostavit proti sobě. Dvě osobnosti se utkají tváří v tvář. Poprvé.

„O tomhle zápasu jsem nikdy nepřemýšlel, ale zřejmě to k němu směřovalo. Já a Attila jsme stejný ročník, on je největší slovenský bojovník, já jsem nejlepší český, naše životní cesta se vyvíjela podobně a na konci té cesty bude jenom jeden vítěz. Pro mě je to nejen souboj století, ale životní souboj, do kterého dám všechno, protože být králem Česka i Slovenska pro mě znamená všechno," netají velké ambice a očekávání Vémola.

Attila Vegh

OKTAGON MMA

Vémola, ten, který umí mluvit, zaujmout. Végh je tišší, ale na jeho renomé to neubírá. Teď trénuje v Thajsku. „Karel Vémola je pro mě člověk, který zpopularizoval MMA na československé scéně. Bojovník, silný a tvrdý zápasník, ke kterému mám respekt. Ale vyhraji samozřejmě já, bude to potvrzení všeho, čeho jsem v kariéře dokázal. Je to největší událost, která kdy v našem oboru byla a věřím, že do toho dáme všechno – fanoušci, promotér a samozřejmě i my bojovníci," věří slovenský zápasník v nezapomenutelný večer.

lik, Sport.cz

Kdo vyhraje vzájemný zápas MMA v O2 areně?


Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.