Rubriky:

Bojové sporty

Živě

Boxer Ducár na světový titul nedosáhl, s Lerenou prohrál na body

8. června 2019 22:23 - Johannesburg

Profesionální boxer Vasil Ducár prohrál sobotní duel o pás světového šampiona organizace IBO v křížové váhové kategorii do 90,7 kg s Jihoafričanem Kevinem Lerenou z JAR na body a vysněný titul nezískal. Devětadvacetiletý Čech ale předvedl proti vysoce favorizovanému soupeři srdnatý výkon a vzdoroval všech vypsaných 12 kol.

 

Facebook: XFN

Sedmadvacetiletý Lerena, světová pětka podle žebříčku BoxRec, měl od počátku mírnou převahu, byl aktivnější a Ducár se snažil zejména pozorně bránit v krytu. Výraznější útok předvedl český boxer v závěru 3. kola, Lerena jej ale dokázal odrazit. V 5. kole se Lerenovi podařilo Ducárův kryt prorazit, soupeřem ale výrazněji neotřásl.

Obraz boje v ringu se nakonec až do konce výrazněji nezměnil, Lerena měl zápas z pohledu bodových rozhodčích pod kontrolou, Ducár ale první dvanáctikolový zápas v kariéře zvládl. V posledním kole zkoušel i výrazněji útočit, neboť si uvědomoval, že vítězství mu zaručí jen knokaut, k rozhodujícímu úderu se ale nedostal.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.