Živě

Boxer Ducár na světový titul nedosáhl, s Lerenou prohrál na body

8. června 2019 22:23 - Johannesburg

Profesionální boxer Vasil Ducár prohrál sobotní duel o pás světového šampiona organizace IBO v křížové váhové kategorii do 90,7 kg s Jihoafričanem Kevinem Lerenou z JAR na body a vysněný titul nezískal. Devětadvacetiletý Čech ale předvedl proti vysoce favorizovanému soupeři srdnatý výkon a vzdoroval všech vypsaných 12 kol.

 

Facebook: XFN

Sedmadvacetiletý Lerena, světová pětka podle žebříčku BoxRec, měl od počátku mírnou převahu, byl aktivnější a Ducár se snažil zejména pozorně bránit v krytu. Výraznější útok předvedl český boxer v závěru 3. kola, Lerena jej ale dokázal odrazit. V 5. kole se Lerenovi podařilo Ducárův kryt prorazit, soupeřem ale výrazněji neotřásl.

Obraz boje v ringu se nakonec až do konce výrazněji nezměnil, Lerena měl zápas z pohledu bodových rozhodčích pod kontrolou, Ducár ale první dvanáctikolový zápas v kariéře zvládl. V posledním kole zkoušel i výrazněji útočit, neboť si uvědomoval, že vítězství mu zaručí jen knokaut, k rozhodujícímu úderu se ale nedostal.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.