Rubriky:

Bojové sporty

Nejrychlejší K. O. v historii! Kdo si zápas pustil pět vteřin po začátku, ten o něj přišel

8. července 2019 20:03 - Paradise/Praha

Kdo se podíval na hodinky, možná přišel o celý zápas, tak rychlý souboj to byl. Bez nadsázky. Během galavečera UFC 239 totiž rozhodčí ukončili střetnutí mezi Američany Jorgem Masvidalem a Benem Askrenem po pouhých pěti vteřinách. Šlo tak o nejrychlejší K. O. v historii UFC.

 

Eric Jamison, ČTK/AP

V místě s příznačným názvem Paradise poblíž nevadského Las Vegas to šlo o víkendu vážně hodně rychle. Po zahájení zápasu se Jorge Masvidal rozběhl ke svému soupeři a naskočeným kolenem jej srazil k zemi. Rána byla mířená velmi přesně, a tak nejspíš mohlo být mnohým jasné, že je po bitvě.

Masvidal se do Askrena následně chtěl pustit ještě pěstmi, ale ten zůstal jen bezvládně ležet. Rozhodčí tak od sebe oba zápasníky oddělil a následně byl zápas ukončen. Po pouhých pěti vteřinách, což je absolutní rekord v rámci UFC.

A jak se posléze ukázalo, nešlo o náhodu, ale o předem pečlivě promyšlenou taktiku. Na oficiálním twitterovém účtu UFC se totiž později objevilo video, na kterém Masvidal naskočené koleno trénuje pouhé dva dny před zápasem. Vzhledem k rychlosti a výsledku souboje je nyní jasné, že plán útoku zvolil bezchybně.

bak, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty