Rubriky:

Bojové sporty

Živě

Tragédie. Boxerský vicemistr světa prohrál bitvu o život

23. července 2019 18:38 - Oxon Hill

Smutná zpráva zasáhla svět boxu. Osmadvacetiletý ruský reprezentant Maxim Dadašev zemřel. O život bojoval od pátečního zápasu se Subrielem Matíasem z Portorika, v němž utrpěl vážná zranění. O úmrtí bývalého juniorského mistra světa informovala agentura TASS. Lékaři bojovali o život rohovníka i při dvouhodinové operaci, když se snažili zastavit krvácení do mozku, nakonec ale Rus zemřel. "Srdce nevydrželo," uvedl boxerův tým.

 

Twitter

Dadašev zkolaboval krátce po zápase profesionální organizace IBF ve váze do 63,5 kg v americkém Oxon Hill, v němž inkasoval řadu tvrdých úderů. Jeho soupeř měl jasně navrch, i proto tým ruského boxera zápas po jedenáctém kole zastavil a Matías slavil vítězství technickým k.o. Rus utrpěl první porážku v profesionální kariéře.

Po zápase musel být Rus převezen do nemocnice a už v tu chvíli vypadala situace velmi vážně. "Nezbývá než se modlit a doufat," řekl trenér Donatas. I přes maximální úsilí lékařů se boxera zachránit nepodařilo.

rjm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.