Rubriky:

Bojové sporty

Mistr světa sexuálně zneužíval malou dceru. Stráví roky ve vězení

2. srpna 2019 17:20 - Santa Fé

K trestu odnětí svobody v trvání 18 let odsoudil tribunál v argentinském městě Santa Fé někdejšího boxerského mistra světa ve welterové váze. Dnes 48letý Carlos Baldomir byl uznán vinným, že systematicky sexuálně zneužíval svoji malou dcerku. Utrpení dívky začalo, když jí bylo sedm let, a trvalo dva roky, citují soudní spis tamní média.

 

Twitter

Baldomir, který se stal světovým šampionem WBC ve welterové váze v roce 2006 a titul ztratil až po bitvě se slavným Floydem Mayweatherem, obvinění popřel. Před soudní budovou pak hrozil přítomným novinářům pěstmi a počastoval je i zdviženým prostředníčkem. Jeho právní zástupce označil trest za příliš přísný, státní zástupce přitom pro obžalovaného požadoval dvacetiletý žalář.

Argentinský boxer s přezdívkou Tata v ringu vybojoval celkem 71 zápasů s bilancí 49 výher (z toho 15 K.O.), 16 porážek a šesti nerozhodných výsledků. Kariéru ukončil v roce 2014 a stal se trenérem. Zatčen byl v listopadu roce 2016, takže necelé tři roky z trestu už si odpykal ve vazbě.

mm, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.