Rubriky:

Bojové sporty

Sportovní svět pláče. O život přišly hned dvě hvězdičky

6. srpna 2019 14:59 - Praha

Tragédie. Sportovní svět pláče. Přišel totiž hned o dva mladé talenty. A úplně zbytečně. Během tréninkového kempu na Krymu totiž známé ruské bojovnice, držitelky mistrovských titulů v různých disciplínách, utonuly ve vlnách rozbouřeného moře. Jedna z dívek sama skočila do divokých vln, parťačka se ji snažila zachránit, což se jí nepovedlo. Obě mladé ženy za troufalost zaplatily životem.

 

russian_kickboxing_federation, Facebook

"Navzdory varování před koupáním během bouře došlo k tragické události, kdy se utoupily dvě ženy. Jedna z Moskvy a druhá z Murmansku," uvedl zástupce vedoucího odboru civilní ochrany městské správy Vladimir Bespalij..

K tragédii došlo v zátoce „Omega" u města Sevastopol. Vyšlo najevo, že první z dívek byla Elina Gismejeová, která je vicemistryní světa v kickboxu. Druhou pak Fatima Žagupová, ta byla mistryní Ruska, Evropy a světa v K1 a rovněž světovou šampionkou v kickboxu.

Podle vyšetřovatelů je možné, že do moře z mola skočila nejprve jen jedna z žen. Druhá se ji pak snažila pomoci. Leč nebyla úspěšná. Záchranářům komplikovala pátrání po ženách již zmíněná bouře. Obě ženy byly objeveny až ve chvíli, kdy se moře uklidnilo. „Nejprve našli Elinu a za půl hodiny Fatimu," cituje televizní kanál 360 další přítomnou bojovnici Annu Poskrebyševovou.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty