Boxerka Schmoranzová je ve čtvrtfinále ME. Další dvě Češky neuspěly

Madrid

Martina Schmoranzová porazila na mistrovství Evropy v boxu ve váhové kategorii do 69 kg Madeleine Angelsenovou z Norska 3:1 na body a postoupila do čtvrtfinále. V Madridu se v něm ve středu utká s Angelou Cariniovou z Itálie.

Ilustrační foto

Dvojnásobná medailistka z ME je druhou českou reprezentantkou, která dokázala ve Španělsku vyhrát zápas. V pondělí porazila Vendula Kučerová ve váze nad 81 kg Adrienn Juhászovou z Maďarska a postupem do semifinále si zajistila minimálně bronzovou medaili. O finále bude boxovat v pátek s Ukrajinkou Taťjanou Ševčenkovou.

Další dvě Češky v Madridu neuspěly. Vendula Sedláčková ve váze do 64 kg ve svém prvním duelu na maďarskou soupeřku nestačila a Eszter Oláhové podlehla r.s.c. Dominika Čiklová v "šedesátce" prohrála 0:5 na body s Amy Sarou Roadhurstovou z Irska.