Rubriky:

Bojové sporty

Fury uhájil před soubojem s Wilderem neporazitelnost

15. září 2019 10:54 - Las Vegas

Bývalý šampion těžké váhy Tyson Fury zůstal před očekávaným soubojem s úřadujícím mistrem světa Deontayem Wilderem neporažený. V Las Vegas ho prověřil v sobotu Švéd Otto Wallin, kterého britský boxer navzdory krvácejícímu zranění udolal na body. Lukrativní odveta Fury - Wilder je naplánována na 22. února.

 

Isaac Brekken, ČTK/AP

Wilder je šampionem organizace WBC, ze 42 soubojů v profesionálním ringu vyhrál 41 (z toho čtyřicet k.o.) a remizoval právě s Furym. Pro něj byl souboj s Wallinem pravděpodobně generálkou na odvetu s Wilderem a důkladně jej prověřila.

Už ve třetím kole inkasoval Brit úder nad pravé oko a jeho tým měl co dělat, aby krvácení zastavil a Fury mohl pokračovat. Nakonec absolvoval se Švédem, mladším o tři roky všech dvanáct kol, na body nicméně vyhrál jednoznačně.

"Dostal jsem nad oko a nic neviděl. Úplně to změnilo celý zápas. Ale když můžu, tak pokračuju. Otto byl fakt dobrý, vikingský válečník," řekl jednatřicetiletý Fury poté, co vyhrál 29. souboj v profiringu. Podle nepotvrzených informací za něj dostal 12 milionů dolarů.

S Wilderem se rozešli smírně loni 1. prosince, Američan pak zůstal mistrem světa těžké váhy organizace WBC. "Deontay Wildere, teď chci tebe," vzkázal mu Fury. Wildera mezitím čeká ještě listopadová odveta s Kubáncem Luisem Ortizem.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty