Rubriky:

Bojové sporty

Nesmyslný risk! Mladík ho zaplatil v ringu životem

24. září 2019 12:11 - Tirana/Praha

Svět boxu se ponořil do smutku, příčinou je další tragické úmrtí v ringu! Bulharský boxer Boris Stančov zemřel při víkendovém zápasu v Albánii poté, co se v pátém kole duelu pérové váhy s domácím Arditem Muržou po úderu na hlavu v rohu zhroutil. Život 21letému borci nezachránily ani okamžitá pomoc záchranářů a snaha lékařů po převozu do nemocnice. Příčinou úmrtí bylo podle prvních informací srdeční selhání.

 

Twitter

Šokující na celém tragickém případu je ale skutečnost, že Stančov údajně boxoval pod falešnou identitou, s licencí svého bratrance a profesionálního boxera Isuse Veličkova! Sám neměl s profesionálním boxem velké zkušenosti, píše list The Mirror.

Proto došlo k faux pas, kdy šéf světové boxerské organizace WBC Mauricio Sulaiman kondoloval na oficiálním webu rodině k úmrtí Veličkova. Ten sám nejprve na sociálních sítích vyvedl boxerskou veřejnost z omylu a později přiznal, že Stančov boxoval na jeho licenci už od roku 2018, protože chtěl mít čistý záznam bez porážek.

Tragédie. Boxerský vicemistr světa prohrál bitvu o život

"Boxuje na moji licenci od roku 2018. Říkal, že to není problém, že to trenér ví," citoval jednadvacetiletého Veličkova server sportal.bg. Spekuluje se, že vedle licence Stančov používal i lékařské záznamy svého bratrance, proto není známo, v jakém zdravotním stavu k zápasu nastoupil. WBC nyní důrazně žádá Bulharskou profesionální unii boxu o vysvětlení.

Nejnovější tragédie je dalším případem úmrtí v ringu v krátké době. V červenci zemřel na následky krvácení do mozku ruský reprezentant Maxim Dadašev, týž měsíc podlehl zraněním hlavy třiadvacetiletý argentinský boxer lehké váhy Hugo Alfredo Santillan.

Tragédie! Zraněním z ringu podlehl další profesionální boxer

mm, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty