Rubriky:

Bojové sporty

Václav Sivák se stal mistrem světa v kickboxu!

26. října 2019 16:45 - Sarajevo/Praha

Bojovník Václav Sivák získal zlatou medaili na mistrovství světa v kickboxu v Sarajevu. Ostravský rodák v pátečním finále K-1 porazil kazachstánského protivníka Tlemissova a stal se historicky prvním mistrem světa v kickboxu z České republiky.

 

Facebook

Václav Sivák se stal mistrem světa WAKO v disciplíně K-1, když opanoval finálovou bitvu váhové kategorie do 63,5 kg proti kazachstánskému zápasníkovi Tlemissovovi.

„Přepište dějiny, 25. 10. 2019 je datum do zápisu českého kickboxu. Historicky prvním z kategorie mužů se stává mistrem světa WAKO v disciplíně K-1 Václav Sivák. Obrovská gratulace a poděkování za tento neuvěřitelný výsledek a výkon," píše se na facebookové stránce Czech Kickboxing Team.

https://www.facebook.com/CzechKickboxingTeam/posts/2717199401635359

Sivák je jedním z nejúspěšnějších kickboxerů současnosti. Je juniorským mistrem Evropy i mistrem České republiky. Nově se může pyšnit i titulem mistra světa.

„Vyrůstal ve vyloučené lokalitě a nechybělo moc, aby skončil na šikmé dráze. Jeho otec ho ale přivedl ke sportu, který ho zachránil z ulice a v kterém našel svoji cestu," poodhaluje pozadí Sivákovi sportovní dráhy server Romea.

pb, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.