Amatérští boxeři budou nově bojovat v upravených váhových kategoriích

13. července 2021 14:19 - Lausanne

Mezinárodní boxerská federace (AIBA) rozhodla o úpravě váhových kategorií. Od 1. srpna budou muži nově boxovat ve třinácti a ženy ve dvanácti třídách. Na velkých akcích se oproti současnosti budou v případě mužů rozdávat tři sady medailí navíc, u žen o dvě více.

 

AIBA

"Věříme, že tento krok umožní většímu počtu boxerů a boxerek účastnit se soutěží v příslušných váhových kategoriích, ve kterých se cítí pohodlněji a silnější. Shromáždili jsme všechny návrhy od národních federací i od respektovaných výborů AIBA. Každý hlas byl vyslyšen. Tato novinka pomůže rozvoji boxu od nejnižších úrovní až po elitní boxery," uvedl generální sekretář federace István Kovács.

U mužů byla nově nejnižší váhová kategorie snížena na 48 kg, upraveny byly "střední" kategorie. Nově se bude boxovat do 63,5 kg, 67 kg, 71 kg, 75 kg, 80 kg a 86 kg, Nejvyšší kategorie budou do 92 kg a nad 92 kg. Nejnižší ženská váhová kategorie i nadále začíná na rozmezí 45 a 48 kg, u dalších dojde k lehkým úpravám. v rozmezí 60 až 70 kg budou nově čtyři kategorie. Tři nejvyšší - do 75, do 81 a nad 81 kg - jsou beze změn.

Fury se nakazil koronavirem a o titul s Wilderem bude boxovat až na podzim

Úprava kategorií je dalším krokem, který má pomoct federaci získat opět kredit a vrátit se jako plnohodnotný člen do Mezinárodního olympijského výboru (MOV). Po problémech na předešlých hrách v Londýně a Riu, ale i kvůli špatnému řízení a dluhům, MOV odebral zástupcům AIBA organizaci olympijského turnaje v Tokiu.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.