Brutální KO s fatálními následky. Americký zápasník zemřel

5. října 2021 14:38 - Praha

Zahraniční bojová scéna se zahalila do smutku. Na turnaji americké bojové organizace Bare Knuckle Fighting Championship zemřel na následky brutálního knockoutu Justin Thornton, bylo mu 38 let. O smrti amerického zápasníka informoval prezident organizace BKFC Dave Feldman. Přesná příčina smrti ale nebyla oznámena.

 

BKFC

„Dnes ráno jsme byli velmi zarmouceni oznámením o smrti našeho bojovníka Justina Thorntona, který zápasil 20. srpna 2021. Připojujeme se ke zbytku komunity bojových sportů a vyjadřujeme upřímnou soustrast jeho rodině a blízkým," sdělil Feldman.

Organizace se specializuje na zápasy bez rukavic a v totožném duchu se nesl také turnaj v Mississippi. Thornton se v těžké váze utkal s Dillonem Clecklerem, jenomže boj trval pouhých osmnáct vteřin. Hned od úvodu se rozjela poměrně slušná přestřelka, při které Thornton inkasoval tvrdou pravou, po které šel k zemi. Američan byl z ringu odnesen na nosítkách a následně byl několik týdnů hospitalizován. Podle dalších zdrojů měl poraněnou  míchu a ochrnul od hlavy dolů.

Pro Thorntona se jednalo o premiéru v organizaci BKFC. Do té doby se převážně věnoval MMA, ve kterém nastoupil do čtyřiadvaceti duelů, během kterých si připsal šest výher a osmnáct porážek. Během své kariéry se rovněž utkal se současnými bojovníky UFC.

David Suchý, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.