Stolní tenisté porazili Španělsko a postoupili na ME

21. listopadu 2006 19:37 - HODONÍN

Čeští stolní tenisté porazili v Evropské lize Španělsko 3:1 a před závěrečným duelem v Rusku vedou tabulku skupiny D. Vítězství v Hodoníně, o něž se dvěma body zasloužil Petr Korbel a jedním Marek Klásek, jim zajistilo postup mezi nejlepších šestnáct týmů mistrovství Evropy v příštím roce.

 

internet

Španělé ve svém předchozím vystoupení v Evropské lize porazili favorizované Rusko, ale reprezentační trenér Pavel Špaček byl před utkáním optimistický. "Věděl jsem, že to bude těžké utkání, ale věřil jsem ve vítězství," uvedl v rozhovoru pro ČTK.

Korbel v prvním duelu porazil Carlose Machada hladce 3:0 na sety, ale v první a druhé sadě o vítězi rozhodovala až koncovka. Martin Olejník, který v sestavě nahradil Tomáše Pavelku laborujícího se zády, sice prohrál s čínským rodákem Che Č'-wen, ale druhý bod získal Marek Klásek výhrou 3:1 nad Markem Duranem.

Hrdinou podvečera se pak stal Korbel, jenž v utkání s Che Č'-wenem prohrával 0:2 na sety a ve čtvrté sadě odvracel dva mečboly. Třiačtyřicetiletý španělský reprezentant mu hodně znepříjemňoval život. "Trápil ho hlavně svým podáním. Ale v těch prvních dvou setech to bylo hodně o štěstí, klidně to mohlo dopadnou naopak," řekl kouč Špaček.

Česká jednička vyhrála třetí set hladce 11:4, ale v následující sadě za stavu 8:10 čelila dvěma mečbolům. "Petr hrál odvážně, šel do toho aktivně a riskoval, protože neměl co ztratit," uvedl Špaček. Čtvrtý muž olympijských her v roce 1996 pak tento set vyhrál 12:10 a v rozhodující páté sadě už povolil soupeři jen pět míčů.

Česká republika - Španělsko 3:1
Korbel - Machado 3:0 (10, 13, 6), Olejník - Che Č'-wen 0:3 (-3, -9, -4), Klásek - Duran 3:1 (3, 9, -7, 8), Korbel - Che Č'-wen 3:2 (-8, -9, 4, 10, 5).
Tabulka skupiny D:
1. ČR 5 4 1 12:8 9
2. Rusko 4 2 2 9:8 6
3. Bělorusko 4 2 2 9:10 6
4. Španělsko 5 1 4 9:13 6

ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.