Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Černý vyhrál i hromadný závod a má double

24. června 2018 15:39 - Plzeň

Mistrem republiky v silničním závodě cyklistů v Plzni se stal poprvé v kariéře Josef Černý. Pětadvacetiletý jezdec stáje Elkov Author navázal na vítězství ve čtvrteční časovce v Karlových Varech a získal double. Úspěch nejlepší domácí stáje podtrhli druhý Jan Bárta a třetí v cíli Jakub Otruba, který vybojoval titul v kategorii do 23 let.

Sport.cz

Závod na 192 kilometrů na společném mistrovství Česka a Slovenska suverénně ovládl Peter Sagan. Trojnásobný světový šampión záhy soupeřům ujel a přestože se jeho slibný náskok brzy rozplynul, po polovině závodu nastoupil znovu a po dlouhé sólové jízdě si s obrovským náskokem připsal šestý slovenský titul.

Černý využil převahy svého týmu, který kontroloval český mistrovský závod. Když se po čtyřech hodinách odhodlal k úniku obhájce titulu Zdeněk Štybar, jezdci Elkov Author jeho náskok s přehledem zlikvidovali a vzápětí zaútočil Černý.

"Pochopitelně jsem vůbec nečekal, že bych mohl dosáhnout na double. A jsem velmi šťastný, že se mi to podařilo. Každý titul je těžký. Dnes to bylo náročné psychicky i fyzicky. Trať byla velmi těžká. Jsem každopádně spokojenější a ještě o něco šťastnější než z titulu v časovce," prohlásil Černý.

Štybar obsadil v českém šampionátu páté místo. Další z hvězd v pelotonu Roman Kreuziger závod nedokončil.

Kromě Černého dokázal po časovce zvítězit i dnes také Otruba ve třiadvacítkách a ještě více umocnil radost ve stáji Elkov Author. "Měli jsme hlavně získat titul v absolutním pořadí, ten můj titul byl navíc. Stálo to hodně sil, delší závod jsem nejel a budu se z toho dostávat týden. Máme však první tři místa celkového pořadí, takže jsme ohromně spokojení," pochvaloval si Otruba.

Mistrovství ČR a Slovenska v silniční cyklistice v Plzni:
Závod s hromadným startem (192 km):
Muži elite - absolutní pořadí:
1. P. Sagan 4:55:55
2. J. Sagan (oba SR/Bora-hansgrohe) -2:16
3. Černý -2:25
4. Bárta
5. Otruba (všichni Elkov Author) oba -2:49
6. A. Ťoupalík (Corendon Circus) -3:46
7. Štybar (Quick-Step Floors) -4:12
8. Zahálka -5:14
9. V. Hačecký (oba Elkov Author) -5:50
10. Hník (Pardus Tufo Prostějov) -6:02.
Jezdci do 23 let:
1. Otruba (Elkov Author) 4:58:44
2. Ťoupalík (Corendon Circus) -57
3. Rajchart (Elkov Author) -6:40.
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika