Brutální stoupání? Sagan rozvášnil fanoušky, jel po zadním kole

13. září 2018 14:38 - Praha

Proč je tolik populární mezi fanoušky? Má výkony a umí bavit. Naposledy to předvedl slovenský cyklista Peter Sagan ve středu při sedmnácté etapě Vuelty, kde došlo i na několik extrémních stoupání. Když vyjížděl známý kopec Balcon de Bizlaia, překvapil přihlížející nečekaným kouskem.

 

Michal Červený

Výjezd na oblíbenou vyhlídku byl pro závodníky velkou zkouškou, Sagan ji ale na chvíli pojal po svém. Povzbuzován fanoušky pár metrů odjel jen po zadním kole, chvíli se dokonce nedržel řídítek.

Překvapující show předvedl osmadvacetiletý rodák ze Žiliny při baskické etapě, která byla velkou příležitostí pro vyznavače krátkých a prudkých stojek. Slovák není vrchařem, ale cyklista, který jako první muž v historii vyhrál třikrát za sebou mistrovství světa v silničním závodě. Má tedy kvalitu i sebevědomí na rozdávání.

https://www.facebook.com/PeterSagan/videos/505713079897233/

Ve středu Sagan nebojoval o první příčky, ve čtvrtek může být vše jinak. Šanci dostanou opět sprinteři. Co předvede Slovák?

lik, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.