Rubriky:

Cyklistika

Živě

Cyklokrosový pohár v Hlinsku ovládli Nesvadba a Havlíková

6. října 2018 16:46 - Hlinsko

Jan Nesvadba vyhrál v Hlinsku druhý závod cyklokrosového seriálu Toi Toi Cupu a posunul se do čela pohárového pořadí. Táborský jezdec byl nejlepším českým cyklokrosařem i před týdnem v Uničově, kde v silné zahraniční konkurenci obsadil osmé místo. Závod v Hlinsku byl na rozdíl od toho zahajovacího zařazen jen do druhé kategorie UCI. Mezi ženami dominovala Pavla Havlíková.

 

radsportphoto.net/Steffen Müssiggang

Nesvadba po sólové jízdě odrazil útok Jana Škarnitzla, který jej v předposledním kole dojel, ale na další nástup domácího vicemistra v závěru už nedokázal zareagovat. Třetí skončil Tomáš Paprstka už s více než minutovým mankem. Ve stejném pořadí dojeli všichni tři v redukované klasifikaci uničovského závodu.

"Snažil jsem se to nakoupnout hned od startu, abych to trochu roztrhal. Před koncem Honza strašně zrychlil, tak jsem se snažil na to zareagovat, jenže v předposledním kole jsem dvakrát zbytečně spadnul. V záverečném kole se mi ho podařilo utrhnout," uvedl Nesvadba na svazovém webu.

Havlíková kvůli nemoci zmeškala závod v Uničově, ale vrátila se ve formě. Úřadující česká šampionka porazila o 39 sekund Karlu Štěpánovou. Třetí skončila Jitka Čábelická, která byla v Uničově v solidní zahraniční konkurenci nejlepší Češkou.

Havlíkovou přesvědčivě vítězství překvapilo. "Čekala jsem, že když jsou holky z biků rozjeté, tak budou hrát prim. Navíc jsem se přes týden necítila v oslnivé formě. Ale nedojely mě, nemusela jsem ani jet úplně na doraz," uvedla vítězka.

Závod českého poháru Toi Toi Cupu v cyklokrosu v Hlinsku (Chrudimsko):
Muži:
1. Nesvadba (ČEZ Tábor) 1:00:53
2. Škarnitzl (Mitas Trek) -3
3. Paprstka (Expres-Scott Kolín) -1:11
4. Glajza (SR/AŠ Ml. Boleslav) -1:29
5. Ulík (SR/Expres-Scott Kolín) -1:49
6. Mayer (Hlinsko) -1:59
Průběžné pořadí (po 2 ze 7 závodů):
1. Nesvadba 53
2. Škarnitzl 51
3. Paprstka 46.
Ženy:
1. Havlíková (Kooperativa Jablonec n.N.) 41:52
2. Štěpánová (N1) -39
3. Čábelická (Gapp system-Cabtech) -1:30
4. Heiglová (Rak.) -2:00
5. Czeczinkarová (Mitas Trek) -2:19
6. Bajgerová (Dukla Praha) -3:00
Průběžné pořadí (po 2 ze 7 závodů):
1. Čábelická
a Štěpánová obě 55
3. Ungermannová (Kooperativa Jablonec n.N.) 46
ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.