Bábek byl na SP dráhařů v Berlíně osmý na kilometru

Tomáš Bábek obsadil na Světovém poháru v dráhové cyklistice v Berlíně osmé místo v závodě na kilometr s pevným startem. Český reprezentant a loňský vicemistr světa v této disciplíně postoupil jako poslední do osmičlenného finále a v něm už umístění nevylepšil. Vítězný Němec Joachim Eilers, majitel kompletní medailové sbírky z MS a šampion z roku 2016, byl o 1,376 sekundy rychlejší.

Dráhový cyklista Tomáš Bábek (archivní foto)

Exmistr Evropy Pavel Kelemen se podělil o dvanácté místo v keirinu s dalšími pěti soupeři, kteří skončili těsně za postupem v opravných jízdách.

Kelemen v prvním kole jen o 15 tisícin prohrál s malajským spolufavoritem Mohdem Awangem, v opravě jej předčil znovu jediný soupeř, Nizozemec Harrie Lavreysen byl rychlejší tentokrát o 22 tisícin. Z vítězství se radoval jiný nizozemský cyklista Matthijs Büchli.