Rubriky:

Cyklistika

Živě

Šampionát cyklokrosařů opět vyhrál Boroš, Štybar dojel čtvrtý

12. ledna 2019 13:22 - Holé Vrchy
(Aktualizováno: 12. ledna 2019 14:58)

Cyklokrosař Michael Boroš získal na mistrovství republiky třetí titul za sebou. Další medaile na náročné rozbahněné trati v Holých Vrších na Mladoboleslavsku vybojovali Tomáš Paprstka a Jan Nesvadba, Zdeněk Štybar dojel čtvrtý. Stejně jako Boroš dovršila zlatý hattrick Pavla Havlíková a vyjela si už šestý domácí titul.

 

Radek Petrášek, ČTK

Třiatřicetiletý Štybar je v cyklokrosu trojnásobným mistrem světa, po přechodu k silničním profesionálům však jezdí závody v terénu už pouze doplňkově. V Holých Vrších chtěl zaútočit na rekordní osmý domácí titul, jimž by se odpoutal od dalšího sedminásobného vítěze Radomíra Šimůnka staršího. Na trio specialistů ale nestačil.

V prvním a druhém okruhu z celkových sedmi jezdil dokonce v čele. Po něm převzal iniciativu Boroš a ve třetím okruhu se začal soupeřům vzdalovat. Jeho nejbližšího pronásledovatele Emila Hekeleho navíc zastavili rozhodčí. Ostřílený závodník měl smůlu, neboť po výměně kola v depu při výjezdu přetrhl řetěz a do depa se následně vrátil z již nepovolené vzdálenosti, kterou stihl ujet.

Druhý dojel s mankem 18 vteřin Tomáš Paprstka, dalších 23 sekund navíc ztratil bronzový Jan Nesvadba. Štybar měl na vítěze ztrátu přes minutu a čtvrt. Mezi muži do 23 let si vedl nejlépe šestý v celkovém pořadí Tomáš Kopecký, hned za ním pak dojeli Josef Jelínek a Šimon Vaníček

Cyklokrosařka Pavla Havlíková slaví triumf na mistrovství České republiky v cyklokrusu.

Radek Petrášek, ČTK

Pětatřicetiletá Havlíková si na náročné trati počínala naprosto suverénně a v závěru její triumf neohrozil ani pád v blízkosti depa. Jen vyměnila kolo a uháněla do cíle, kde mohla slavit rovněž potřetí za sebou po loňském vítězství v Mladé Boleslavi a zlatu z Hlinska 2017.

"Pro mě to byl strašně překvapivý průběh závodu. Čekala jsem, že se budeme prát vepředu tři čtyři závodnice, ale hned v prvním druhém výjezdu se to oddělilo. A já jsem zjistila, že dnes na to mám spíš technicky než fyzicky. To byl hlavní důvod úspěchu," řekla Havlíková.

Druhá Jana Czeczinkarová dorazila do cíle až minutu a půl po ní, třetí Kamila Janů ještě o 20 sekund později.

Mistrovství ČR v cyklokrosu v Holých Vrších (Mladoboleslavsko):
Muži:
1. Boroš (Creafin TUVsud) 58:20
2. Paprstka (Expres CZ Team Kolín) -18
3. Nesvadba (ČEZ Cyklo Team Tábor) -41
4. Štybar (Deceuninck-QuickStep) -1:19
5. Škarnitzl (Mitas Trek) -2:16
6. Kopecký (Pauwels Sauzen - Vastgoedservice) -4:00
7. Jelínek (Mitas Trek) -4:16
8. Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) -7:19
9. Petruš (Ethic Sport)
10. Říman (TJ AŠ Mladá Boleslav) oba -1 kolo
Ženy:
1. Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n.N.) 49:43
2. Czeczinkarová (Mitas Trek) -1:30
3. Janů (ČEZ Cyklo Team Tábor) -1:50
4. Štěpánová (Superior XC Team) -3:07
5. Mišoňová (Adastra Bike Team) -3:49
6. Ungermanová (KC Kooperativa Jablonec n.N.) -5:34
ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.