Živě

Cyklista Swift si při pádu v tréninku natrhl slezinu

22. února 2019 10:02 - Londýn

Britský cyklista Ben Swift se po pádu v tréninku zotavuje na jednotce intenzivní péče. Jednatřicetiletý jezdec elitního týmu Sky má natrženou slezinu a řadu pohmožděnin. Žádnou zlomeninu neutrpěl. V nemocnici by měl zůstat ještě několik dní z preventivních důvodů.

 

Facebook: Ben Swift

"Krvácení ze sleziny se podařilo zastavit, ale musím tu být ještě na pozorování. Kromě toho mám rozbitý obličej a odřeniny," uvedl Swift na twitteru. Nehoda ho potkala při tréninkové jízdě na Tenerife, kde ve sjezdu zavadil o skálu.

Bývalý mistr světa v dráhové cyklistice se vrátil do Sky po dvou letech v týmu SAE Emirates. K jeho úspěchům na silnici patří druhé a třetí místo na klasice Milán-San Remo či pátá příčka na mistrovství světa v roce 2017.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.