Živě

Fantastický Štybar zahájil silniční sezonu etapovým vítězstvím v Portugalsku

24. února 2019 18:17 - Praha

Český cyklista Zdeněk Štybar korunoval první silniční start v nové sezoně vítězstvím v závěrečné páté etapě závodu Kolem Algarve. Třiatřicetiletý jezdec stáje Deceuninck-Quick Step vyhrál v dojezdu 173,5 km dlouhé trasy z Fara do Malhaa o tři sekundy před Sörenem Kraghem Andersenem z Dánska a v konečném pořadí skončil šestý. Vyhrál Slovinec Tadej Pogačar.

Profimedia.cz

Štybar si zimní přípravu opět zpestřil cyklokrosem, v němž je trojnásobným mistrem světa. V polovině ledna obsadil na domácím šampionátu v Holých Vrších na Mladoboleslavsku čtvrté místo, pak už se naplno věnoval silničnímu tréninku.

Příští týden má Štybar v programu start na prvním klasickém závodu WorldTour Omloop Het Niewsblad v Belgii.

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.