Živě

Valverde na závodě Kolem SAE vyhrál poprvé v duhovém dresu

26. února 2019 14:52 - Al Ajn

Španělský cyklista Alejandro Valverde vyhrál 3. etapu závodu Kolem SAE a připsal si první vítězství v duhovém dresu mistra světa, který získal v závěru loňské sezony. Ve 179 km dlouhé etapě se závěrečným stoupáním na horu Džabal Hafít dojel desátý Čech Jan Hirt.

Video již není dostupné

sntv

Osmatřicetiletý Valverde uspěl ve spurtu čtyřčlenné skupinky uprchlíků a na vrcholu poblíž města Al Ajn zopakoval své loňské vítězství ze závodu Kolem Abú Zabí, na který Kolem SAE navazuje. Lídr týmu Movistar porazil v přímém souboji vedoucího muže celkového pořadí Primože Rogliče a na Slovince na druhém místě ztrácí ztrácí 14 sekund.

Hirt dojel jako nejlepší člen týmu Astana s odstupem 35 sekund na Valverdeho a celkově je šestnáctý. Druhý Čech v závodě Roman Kreuziger byl devětadvacátý a průběžně mu patří 38. pozice.

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.