Živě

Cyklistickou stáj Sky bude sponzorovat nejbohatší Brit

19. března 2019 17:17

Úspěšný cyklistický tým Sky převezme 1. května chemická společnost Ineos, kterou vlastní nejbohatší Brit Jim Ratcliffe. Stáj se přejmenuje na Ineos a pod tímto názvem si odbude debut den po oficiálním převzetí na závodě Kolem Yorkshiru.

 

Toby Melville, Reuters

Ineos je největší soukromou firmou v Británii, zaměstnává přes 17 tisíc lidí. Ratcliffeův majetek podle loňského žebříčku Sunday Times činí 21 miliard liber.

Tým Sky vznikl v lednu 2010 s cílem mít prvního britského vítěze Tour de France. O dva roky později jej dokázal naplnit Bradley Wiggins. Na jeho úspěchy pak navázal Chris Froome, který Tour vyhrál čtyřikrát (2013, 2015, 2016, 2017). Dominanci jezdců Sky loni prodloužil Geraint Thomas. Froome navíc vyhrál i Vueltu a Giro d'Italia.

Loni v prosinci televizní společnost Sky oznámila, že své angažmá v týmu ukončí. Nový vlastník převezme všechny závazky Sky k jezdcům a dalším zaměstnancům.

"Dnešní oznámení je skvělou zprávou pro tým, cyklistické fanoušky i celý sport. Končí tím nejistota v týmu a rychlost, s jakou k tomu došlo, symbolizuje velkou důvěru v naši budoucnost. Tohle je začátek mimořádně vzrušující nové kapitoly pro nás všechny jako týmu Ineos," uvedl zakladatel týmu a jeho jediný dosavadní šéf Dave Brailsford.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.