Cyklistika

Živě

Kelderman utrpěl při pádu v Katalánsku dvě zlomeniny

30. března 2019 11:20 - Sant Cugat del Vallés

Nizozemský cyklista Wilco Kelderman si při pádu v páté etapě závodu Kolem Katalánska zlomil krční obratel a levou klíční kost, s kterou půjde na operaci. Jak dlouhá pauza ho čeká, není zatím jasné. Po čtyřech etapách byl Kelderman v průběžném pořadí jedenáctý se ztrátou dvě a půl minuty na vedoucího Kolumbijce Miguela Ángela Lópeze.

Twitter LottoNLJumbo, Twitter

Osmadvacetiletý Kelderman bývá dvorním pomocníkem hlavní hvězdy stáje Sunweb krajana Toma Dumoulina na velkých závodech. Sám má z Grand Tours dvě umístění v elitní desítce. Předloni byl čtvrtý na Vueltě a v roce 2014 skončila sedmý na Giru d'Italia. Letošní sezonu zahájil pátým místem v etapovém závodě Kolem Spojených arabských emirátů.

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.