Živě

Kelderman utrpěl při pádu v Katalánsku dvě zlomeniny

30. března 2019 11:20 - Sant Cugat del Vallés

Nizozemský cyklista Wilco Kelderman si při pádu v páté etapě závodu Kolem Katalánska zlomil krční obratel a levou klíční kost, s kterou půjde na operaci. Jak dlouhá pauza ho čeká, není zatím jasné. Po čtyřech etapách byl Kelderman v průběžném pořadí jedenáctý se ztrátou dvě a půl minuty na vedoucího Kolumbijce Miguela Ángela Lópeze.

 

Twitter LottoNLJumbo, Twitter

Osmadvacetiletý Kelderman bývá dvorním pomocníkem hlavní hvězdy stáje Sunweb krajana Toma Dumoulina na velkých závodech. Sám má z Grand Tours dvě umístění v elitní desítce. Předloni byl čtvrtý na Vueltě a v roce 2014 skončila sedmý na Giru d'Italia. Letošní sezonu zahájil pátým místem v etapovém závodě Kolem Spojených arabských emirátů.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.