Tragédie! Cyklista dostal infarkt přímo na trati. Jeho stav je kritický

2. dubna 2019 13:52 - Antverpy/Praha

Nizozemský cyklista Robbert de Greef musel být uveden do umělého spánku poté, co o víkendu přímo během závodu Omloop van de Braakman prodělal infarkt. Jeho stav byl serverem Cyclingnews.com v pondělí označen za kritický. Závod byl po nešťastné události zrušen.

 

Twitter: Robbert de Greef

Sedmadvacetiletý cyklista, který závodí v dresu kontinentální stáje Alecto Cycling Team, dostal infarkt po patnácti kilometrech od startu závodu. Hned u silnice mu pohotovost poskytla první pomoc, následně byl převezen do nemocnice v Antverpách.

„Včera se něco, o čem jsme doufali, že k tomu nikdy nedojde, stalo realitou: jeden z našich jezdců měl infarkt," napsal ještě během víkendu tým Alecto na své stránky. „V současné době Robert bojuje o život."

Lékaři doufají, že během 48 hodin v umělém spánku dokáže De Greef načerpat dostatek sil k tomu, aby mohla být zahájena léčba. Doufejme tedy, že už brzy přijdou z Antverp dobré zprávy.

bak, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.