Rubriky:

Cyklistika

Živě

Britský cyklista Kennaugh přerušil kvůli psychice kariéru

5. dubna 2019 11:20 - Londýn

Někdejší olympijský vítěz na dráze Peter Kennaugh se rozhodl kvůli psychickým problémům přerušit silniční cyklistickou kariéru. Britský stájový kolega Leopolda Königa dnes prostřednictvím týmu Bora-hansgrohe oznámil, že se na neurčito stáhne z profesionálního pelotonu, aby se mohl věnovat řešení svých potíží.

 

Geert Vanden Wijngaert, ČTK/AP

"Tým Petera v jeho rozhodnutí plně podporuje a souhlasíme, že toto je nejlepší způsob, jak zajistit, že se bude moci v blízké budoucnosti vrátit v plném zdraví," uvedli zástupci německé stáje v prohlášení.

Britský šampion v silniční cyklistice z let 2014 a 2015 byl v minulosti členem týmu Sky, který pomohl Chrisi Froomeovi ke dvěma z jeho čtyř titulů na Tour de France. Vloni přestoupil do stáje Bora-hansgrohe.

"Chtěl bych všem v týmu poděkovat za podporu a pochopení, které mi umožní zotavovat se mimo sportovní prostředí," napsal devětadvacetiletý bývalý dráhař. Ve sbírce má mimo jiné olympijské zlato z Londýna 2012, kde spolu s Edwardem Clancym, Geraintem Thomasem a Stevenem Burkem ovládli ve světovém rekordu stíhací závod družstev.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.