Britský cyklista Kennaugh přerušil kvůli psychice kariéru

5. dubna 2019 11:20 - Londýn

Někdejší olympijský vítěz na dráze Peter Kennaugh se rozhodl kvůli psychickým problémům přerušit silniční cyklistickou kariéru. Britský stájový kolega Leopolda Königa dnes prostřednictvím týmu Bora-hansgrohe oznámil, že se na neurčito stáhne z profesionálního pelotonu, aby se mohl věnovat řešení svých potíží.

 

Geert Vanden Wijngaert, ČTK/AP

"Tým Petera v jeho rozhodnutí plně podporuje a souhlasíme, že toto je nejlepší způsob, jak zajistit, že se bude moci v blízké budoucnosti vrátit v plném zdraví," uvedli zástupci německé stáje v prohlášení.

Britský šampion v silniční cyklistice z let 2014 a 2015 byl v minulosti členem týmu Sky, který pomohl Chrisi Froomeovi ke dvěma z jeho čtyř titulů na Tour de France. Vloni přestoupil do stáje Bora-hansgrohe.

"Chtěl bych všem v týmu poděkovat za podporu a pochopení, které mi umožní zotavovat se mimo sportovní prostředí," napsal devětadvacetiletý bývalý dráhař. Ve sbírce má mimo jiné olympijské zlato z Londýna 2012, kde spolu s Edwardem Clancym, Geraintem Thomasem a Stevenem Burkem ovládli ve světovém rekordu stíhací závod družstev.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.