Buchmann vyhrál v Baskicku královskou etapu a je novým lídrem

Německý cyklista Emanuel Buchmann vyhrál po sólovém úniku královskou předposlední etapu závodu Kolem Baskicka a dostal se do průběžného vedení. V čele po pátém dnu vystřídal svého krajana a kolegu z týmu Bora-hansgrohe Maximiliana Schachmanna, jenž měl žlutý trikot od úvodní časovky a v týdnu si připsal celkem tři etapová vítězství.

Ilustrační snímek.

Šestadvacetiletý Buchmann vyhrál 149,8 km dlouhou etapu v Arrate díky útoku v předposledním stoupání zhruba 22 km před cílem. Na tříčlennou skupinku pronásledovatelů, v níž byli Španěl Ion Izagirre, Brit Adam Yates a Dán Jakob Fuglsang, najel vítěz 68 sekund.

Po zdařilém sólu poskočil Buchmann z pátého místa na první a před sobotním finále vede o 54 sekund před Izagirrem. Třetí je s odstupem 64 sekund dosavadní lídr Schachmann, jenž byl dnes devátý. Devětapadesátý ročník závodu vyvrcholí závěrečnými 118 km kolem Eibaru.