Hirt dojel druhý v královské etapě Kolem Alp

23. dubna 2019 16:43 - Schenna

Český cyklista Jan Hirt bojoval do posledních metrů o vítězství v královské etapě závodu Kolem Alp a v cíli prohrál o čtyři sekundy s Pavlem Sivakovem. Za ruským členem týmu Sky je Hirt druhý i v průběžném pořadí. Oba po dvou z pěti závodních dnů dělí osm sekund.

 

Twitter

Cyklisté šlapali téměř 179 kilometrů přes sedlo Jaufenpass ve výšce 2094 metrů i přes Brennerský průsmyk. Při sjezdu z Jaufenpassu se vytvořila čelní skupina, v níž měl Hirt čtyři kolegy z Astany. Když se v závěrečném stoupání vydal k úniku Sivakov, český vrchař ho jako jediný dojel. V závěru měl Sivakov přece jen více sil.

Největší favorité zůstali ve druhé skupině a Rafal Majka i Vincenzo Nibali dorazili s půlminutovým mankem. V pelotonu je pět týmů WorldTour, k hvězdám patří i čtyřnásobný vítěz Tour de France Chris Froome. Dnes dojel se ztrátou minuty a půl na 17. místě.

Oba vavříny dosud vybojovali Froomeovi kolegové. "Nemohli jsme si přát lepší začátek závodu: dvě vítězství ve dvou etapách. Včera se poprvé v profesionální kariéře radoval Tao, dneska já," poukázal Sivakov na pondělní triumf Geoghegana Harta v Kufsteinu.

Závod Kolem Alp, který se do předloňska jezdil od roku 1962 pod názvem Kolem Trentina, obsahuje pět krátkých horských etap o celkové délce 711 km a bezmála 14 tisíc výškových metrů. Skončí v pátek v Bolzanu.

Cyklistický závod Kolem Alp - 2. etapa (178,7 km):
1. Sivakov (Rus.) 4:58:17
2. Hirt (ČR) -4
3. Cattaneo -17
4. Masnada (oba It.) -22
5. Pernsteiner (Rak.) -29
6. Majka (Pol.) -30.
Průběžné pořadí:
1. Sivakov 8:28:55
2. Hirt -8
3. Cattaneo -33
4. Majka, 5. Pernsteiner, 6. Nibali všichni -39.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.