Živě

Bolest, krev, nemocnice. Ale jedu dál, vyhlíží český cyklista příští klasiku

24. dubna 2019 22:17 - Huy

Potlučený a otřesený končil Roman Kreuziger v závodě, ke kterému tolik vzhlížel a přál si vylepšení loňského čtvrtého místa. O naděje na úspěch v klasickém podniku Valonský šíp přišel zhruba 30 kilometrů před cílem. S krvavými šrámy skončil v nemocnici.

Video již není dostupné

sntv

„Není každý den posvícení," komentoval pád a předčasný konec v závodě WorldTour na Facebooku, ale pochvaloval si vcelku dobré vyhlídky.

„Rentgen dopadl dobře, zítra ještě sono," napsal fanouškům s tím, že rozhodně nevzdává poslední jarní klasický závod Lutych-Bastogne-Lutych, kde byl vloni osmý.

https://www.facebook.com/RomanKreuziger86/posts/1066324740235005

Dnešní pád přitom vypadal docela hrozivě (jeho následky jsou na videu patrné v čase 1:14). V hromadné kolizi skončili mimo jiné i další z favoritů Brit Adam Yates či Ital Domenico Pozzovivo.

„Uvidíme, ale v neděli na Lutychu to chci zkusit," dodal Kreuziger.

vap, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.