Fuglsang vyhrál cyklistickou klasiku Lutych-Bastogne-Lutych

Dánský cyklista Jakob Fuglsang vyhrál poprvé v kariéře nejstarší z klasických závodů Lutych-Bastogne-Lutych a korunoval vydařený týden v Ardenách. Jezdec stáje Astana dojel po samostatném úniku do cíle 256 kilometrů dlouhé trasy s takřka půlminutovým náskokem před nejbližším pronásledovatelem.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Fuglsang ovládl klasiku Lutych-Bastogne-LutychVideo: sntv

Čtyřiatřicetiletý Fuglsang, jenž obsadil třetí místo v Amstel Gold Race a byl druhý na Valonském šípu, nastoupil 15 kilometrů před cílem v posledním stoupání a odvážný únik dotáhl.

Do cíle 105. ročník závodu, který cyklistům znepříjemnil déšť, vítr a chladné počasí, dorazil s náskokem 27 sekund před Italem Davidem Formolem. Třetí Němec Maximilian Schachmann ztratil už 57 sekund.

Dánský cyklista Jakob Fuglsang se raduje z triumfu v závodě Lutych-Bastogne-Lutych.

Nejlepší z českých cyklistů Roman Kreuziger, jenž startoval potlučený po pádu na Valonském šípu, dojel s odstupem více než 13 minut na 79. místě a loňskou osmou příčku nevylepšil. Josef Černý a Petr Vakoč dokončili závod s mankem 17:39.