Živě

Prolog Kolem Romandie patřil Slovincům, Tratnik porazil Rogliče

30. dubna 2019 18:04 - Neuchatel
(Aktualizováno: 30. dubna 2019 20:16)

Prolog závodu Kolem Romandie ovládli slovinští cyklisté. Pro největší úspěch v kariéře si v Neuchatelu dojel devětadvacetiletý Jan Tratnik, který porazil na trati dlouhé necelé čtyři kilometry o pouhou sekundu krajana Primože Rogliče. Třetí skončil se stejným odstupem domácí Tom Bohli. Jan Hirt obsadil se ztrátou 35 sekund 138. místo.

Video již není dostupné

sntv

Tratnik, který se loni vrátil do WorldTour po osmi letech, vybojoval premiérové vítězství v elitním seriálu. "Samotného mě to překvapilo, ale věřím, že na takovýhle tratích mohu zajet dobrý výsledek. Normálně mě Primož vždycky poráží, ale dneska to vyšlo mně a je to krásný pocit," pochvaloval si Tratnik, který je úřadujícím mistrem Slovinska v časovce. Roglič obhajuje celkové vítězství a zároveň ladí formu na Giro d'Italia.

Těsně pod stupni vítězů skončil čtyřnásobný mistr světa v časovce Němec Tony Martin. Stejný odstup čtyř sekund na Tratnika měl i pátý Brit Geraint Thomas. Pro úřadujícího vítěze Tour de France to byl nejlepší výsledek v sezoně. Jeho tým se poprvé představil pod novým názvem Ineos místo dosavadního Sky po nedávné změně majitele, kterým se stala společnost nejbohatšího Brita Jima Ratcliffea.

Cyklistický etapový závod Kolem Romandie (WorldTour) - prolog (3,87 km):
1. Tratnik (Slovin./Bahrajn-Merida) 5:06
2. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma)
3. Bohli (Švýc./SAE Team Emirates) oba -1
4. Martin (Něm./Jumbo-Visma)
5. Thomas (Brit./Ineos)
6. Dowsett (Brit./Kaťuša-Alpecin) všichni -4
...138. Hirt (ČR/Astana) -35
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.